Czym są kable hybrydowe? Poznaj najlepsze modele!

Kable hybrydowe to stosunkowo nowe wynalazki, które powoli zaczynają wypierać standardowe modele. Za ich fenomen odpowiada możliwość transmisji różnych typów sygnałów przy użyciu tylko jednego kabla. W jakich sytuacjach można ich używać i czym dokładnie są? Na które modele warto zwrócić uwagę? Chcesz poznać odpowiedzi na te pytania? Chętnie Ci ich udzielimy.

Czym są kable hybrydowe?

Mówiąc ogólnie, kabel hybrydowy jest zespołem dwóch lub więcej przewodów tego samego, lub różnych typów, osłoniętych jedną, wspólną powłoką. Technologia pojedynczego kabla pozwala więc zaoszczędzić czas podczas montażu instalacji, a także przestrzeń i pieniądze. Dzięki temu systemowi kilka osobnych przewodów zamienisz w jeden.

Zastosowanie kabli hybrydowych

Kable hybrydowe zapewniają pewne i uniwersalne połączenia. Dzięki temu zyskują coraz większą popularność. Świetnie sprawdzają się między innymi w instalacjach przemysłowych czy audiowizualnych. Często wykorzystywane są również w warunkach estradowych. Zorganizowanie imprez masowych w warunkach polowych, np. festiwali muzycznych, to ciężkie zadanie. Od ich organizatorów wymaga zapewnienia odpowiedniego zaplecza technicznego. Wśród jego elementów nie może zabraknąć między innymi kabli mikrofonowych czy głośnikowych. Kable hybrydowe pozwalają ograniczyć ilość plączących się po scenie przewodów. Poniżej przedstawiamy jedne z najlepszych dostępnych na rynku modeli: LP0217, LP0504, oraz 4xS/UTP.

Godne uwagi modele kabli hybrydowych – wykorzystaj ich możliwości

Wygoda, oszczędność czasu i pieniędzy powinny zachęcić Cię do zainteresowania się kablami hybrydowymi. Jednak, jeśli jeszcze nie jesteś do nich przekonany, to pewnie za chwilę zmienisz zdanie. Dlaczego? Ponieważ, poniżej znajdziesz zestawienie ich topowych modeli.

Kabel hybrydowy LP0217

LP0217 jest hybrydą złożoną z przewodu zasilającego ekranowanego folią AI/Pet z dodatkową żyłą uziemiającą oraz przewodu DMX. Zapewnia więc to, co niezbędne podczas imprez plenerowych. Zawarty w nim przewód zasilający doprowadza energię elektryczną do odbiorników i urządzeń przenośnych. Podczas gdy kabel DMX umożliwia sterowanie scenicznymi efektami dźwiękowymi i świetlnymi. Sygnały, które są przez niego przesyłane, również są w pełni zabezpieczone podwójnym ekranem w postaci folii AI/Pet z dodatkową żyłą uziemiającą i oplotem siatkowym. Dzięki temu możesz być pewny, że nie pojawią się żadne zakłócenia związane z wpływem zewnętrznego pola elektromagnetycznego, a impreza sceniczna odbędzie się zgodnie z planem. Warto dodać, że kabel hybrydowy LP0217 posiada dodatkową matową powłokę zewnętrzną, która niweluje efekt refleksu świetlnego. Jest też odporna na działanie promieniowania UV i innych czynników atmosferycznych.

Kabel hybrydowy LP0504

To kolejny z naszych typów. LP0504 jest hybrydą łączącą aż 5 (!) przewodów: kabla zasilającego, dwóch kabli DMX oraz dwóch kabli U/UTP cat. 5e. Dzięki tak dobranym przewodom doskonale sprawdza się w profesjonalnych studiach nagraniowych. Bez obaw producenci zadbali o ochronę każdego z przewodów. Kabel zasilający i oba DMX zabezpieczone są ekranem wykonanym z folii AI/Pet z dodatkową żyłą uziemiającą. Kable DMX dodatkowo chroni oplot siatkowy. Dzięki temu sygnały niezbędne do sterowania systemami oświetleniowymi i efektami scenicznymi są w pełni zabezpieczone przed interferencjami pola elektromagnetycznego. Kable U/UTP z kolei idealnie nadają się do transmisji danych, dźwięku i obrazu telewizyjnego o wysokiej rozdzielczości HDTV. Widzisz więc, że kupując jeden kabel – zyskujesz pełen pakiet do zastosowań scenicznych.

Kabel hybrydowy 4xS/UTP

Kabel hybrydowy PATCHCORD CABLE 4xS/UTP cat. 6 składa się z czterech przewodów obleczonych w indywidualne powłoki z dodatkowymi ekranami w postaci oplotu z miedzianych drutów. Zapewnia mu to szczególne właściwości. Ten model jest wyjątkowo elastyczny, odporny na zginanie oraz wpływ zewnętrznych zakłóceń elektromagnetycznych. Należy dodać, że może skutecznie pracować w szerokim zakresie temperatur (od -30°C do +80°C). Posiada również zewnętrzną powłokę ochronną, która zabezpiecza przewody przed działaniem promieni UV. Wszystkie te cechy sprawiają, że ta hybryda może być instalowana w warunkach zewnętrznych. Gdzie może być stosowana? Zarówno w zaawansowanych technologicznie sieciach komputerowych do transmisji danych, dźwięku oraz obrazu telewizyjnego o wysokiej rozdzielczości HDTV, jak i instalacjach studyjnych, estradowych oraz sieciach przemysłowych. Nie da się ukryć, że 4xS/UTP to kabel hybrydowy o wielkich możliwościach i świetnych parametrach elektrycznych oraz wytrzymałościowych.

Oszczędność czasu, miejsca i pieniędzy

Powtórzymy to jeszcze raz. Szukasz rozwiązania, ograniczającego okablowanie i zapewniające łatwiejszy i szybszy montaż oraz pewność niezawodności? Jeśli tak, to znaczy, że podświadomie szukasz kabli hybrydowych. W czołówce dostępnych na rynku modeli (w asortymencie naszego sklepu, oczywiście też) znajdują się LP0217, LP0504, oraz 4xS/UTP. Na Twoim miejscu dokładnie przyjrzelibyśmy się temu ostatniemu.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl