JACK 3,5mm (1/8")

Złącz Jack 3,5 mm nigdy nie za wiele

Złącze Jack jest prawdopodobnie najpopularniejszym sposobem na łączenie urządzeń audio. Jego najpowszechniejszym wymiarem jest 3,5 milimetra. Jeśli jesteś osobą, która organizuje różnego rodzaju imprezy rozrywkowe, koncerty, kabarety, to powinieneś zadbać o to, aby zawsze mieć zapas takich złączy. Nigdy nie wiesz, kiedy może Ci się jakieś przydać. A podczas awarii będziesz mógł szybko i sprawnie zareagować, tak aby nie zepsuć odbioru całego widowiska.

Budowa Jack 3,5 mm

Jack 3,5 mm charakteryzuje się długim bolcem, na którym znajduje się tuleja, pierścień i nosek. Jeżeli chodzi o wymiary złączy Jack, to do najpopularniejszych należą cztery rodzaje, jednak to właśnie 3,5 mm został uznany za ten standardowy. Można wyróżnić spośród niego kilka innych podgrup. Można również zakupić różnego rodzaju przejściówki Jack 3,5 mm. Już sam ten fakt może oznaczać, jak bardzo to złącze stało się uniwersalnym narzędziem.

Gdzie możesz spotkać tego rodzaju złącze?

W zasadzie wszędzie. Niemal w każdym urządzeniu elektrycznym, przeznaczonym do transmisji audio i wideo. W zasadzie w każdym telewizorze, radiu, czy nawet konsoli do gier, można się z nim spotkać. Warto zaznaczyć również, że przy zakupie słuchawek, najpopularniejszym rodzajem złącza również jest Jack 3.5 mm. Tyczy się to również sprzętów związanych z organizowaniem koncertów i pracą studyjną. Jeśli więc jesteś związany z przemysłem muzycznym, to na pewno prędzej czy później będziesz potrzebował tego rodzaju złącza.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl