Oferujemy wysokiej jakości karbowane rury elektroinstalacyjne przeznaczone do zastosowań ochronnych w nowoczesnych instalacjach elektrycznych i okablowaniach strukturalnych. Samogasnące elementy, niepodatne na działanie ognia, chronią kable przed uszkodzeniami mechanicznymi, niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi oraz wodą.

Charakteryzujące się wysoką elastycznością produkty mogą być zalewane betonem, a ich kształt gwarantuje szybkie i łatwe rozprowadzanie przewodów po całej strukturze. Mogą być wyposażone w dodatkowe, stalowe piloty, które ułatwiają ten proces, a zarazem pomagają w ewentualnych pracach serwisowych i konserwacyjnych, które mogą być realizowane w przyszłości.

Znajdujące się w naszym asortymencie karbowane rury do elektroinstalacji spełniają rygorystyczne normy PN-EN 61386 i mogą pracować w szerokim zakresie temperatur. Nie ulegają procesom starzenia i nie są podatne na uszkodzenia mechaniczne w czasie ich prowadzenia. Jeżeli szukasz solidnej i trwałej ochrony okablowania i instalacji elektrycznych – skorzystaj z naszej oferty!

Nie znaleziono produktów spełniających podane kryteria.

Rury elektroinstalacyjne – ochrona instalacji elektrycznych

Rury elektroinstalacyjne są częścią niezbędnego osprzętu elektrycznego. Dedykowane są do układania i zabezpieczania kabli w instalacji elektrycznych. Nadają się do zastosowań podtynkowych i zewnętrznych. Polecane są szczególnie w miejscach zagrożonych rozprzestrzenianiem się ognia. Cechują się dobrą odpornością na uszkodzenia mechaniczne. Jednocześnie pozostają elastyczne. A ich odpowiednio zaprojektowany przekrój ułatwia wprowadzanie oraz ewentualne wysunięcie kabli w długich odcinkach w przypadku awarii. W razie potrzeby, mogą być doposażone w stalowe piloty, ułatwiające proces wsuwania i wymiany przewodów.

Charakterystyka rur elektroinstalacyjnych

Rury elektroinstalacyjne stosowane są do zabezpieczania instalacji elektrycznych przed czynnikami niebezpiecznymi. Zostały wykonane z wysokiej jakości, samogasnących tworzyw odpornych na większość substancji chemicznych. Charakteryzują się dobrymi właściwościami wytrzymałościowymi i udarowymi. Nie zaszkodzą im duże wahania temperatury. Warto zwrócić uwagę na rury dwuścienne, których konstrukcję wzmacnia dodatkowa warstwa karbowana.

Jakość potwierdzona doświadczeniem

Dostępne w tym dziale karbowane rury elektroinstalacyjne spełniają wymagania normy PN-EN 61386. Dzięki odpornym tworzywom, z których zostały wykonane, nie ulegają procesom starzeniowym. Stanowią więc solidną i trwałą ochronę elementów instalacji elektrycznych.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl