Znakowanie kabli na zamówienie? Dlaczego warto skorzystać z tej opcji?

Znakowanie kabli elektrycznych nie jest popularną praktyką, dlatego mogłeś o tym nie słyszeć. A to bardzo ciekawa opcja. Szczególnie dla osób z branży estradowej – muzyków, dźwiękowców czy organizatorów imprez masowych. Dlaczego tak sądzimy? Zaraz wszystkiego się dowiesz.

Za porządną imprezą stoją długie przygotowania

Wszystko, co widać na scenie w dniu koncertu to kwestia wielotygodniowych przygotowań, wielogodzinnych prób i doświadczenia. Stoją za tym ludzie, którzy dobrze znają się na swoim fachu. Każdy szczegół musi być dokładnie dopracowany – wizualizacje, światło, nagłośnienie i efekty specjalne. Odpowiadają za nie dziesiątki techników, dźwiękowców, grafików, a nawet pirotechników. Czego jeszcze nie może zabraknąć na koncercie? Artystów? Oczywiście! W tej chwili jednak nie myślimy o nich. Zastanów się – bez czego nie może obyć się scena. Instrumenty? Jasne, bez nich również byłoby ciężko. A coś mocniej związanego z kwestiami technicznymi?

Kable estradowe – nieodzowna część scenicznej panoramy

Dobre zaplecze sprzętowe to klucz do sukcesu. Wie o tym każdy profesjonalny muzyk, przedsiębiorca działający w tej branży czy organizator imprez masowych. Trudno byłoby wyobrazić sobie studio nagraniowe czy koncert plenerowy bez sieci plączących się przewodów elektrycznych. W końcu służą one do podłączania wzmacniaczy instrumentów muzycznych i nagłośnienia do źródła zasilania. I nie tylko. Nie można zapominać też o kablach mikrofonowych czy głośnikowych. Na co warto zwrócić uwagę wybierając kable estradowe?

Ważne cechy kabli scenicznych

Przede wszystkim liczy się jakość przesyłu sygnałów analogowych. Bezpośrednio odpowiadają za niego miedziane żyły znajdujące się w samym środku przekroju kabli. Powinny być wykonane z najwyższej jakości miedzi beztlenowej (OFC). Ponadto masz prawo wymagać się od nich znakomitej odporności na uszkodzenia mechaniczne i promieniowanie ultrafioletowe. Zapewnić to może tylko odpowiednia izolacja. Co więcej, kable estradowe muszą być bardzo elastyczne. Dobrze, jeśli również wyróżniają się specjalnymi oznaczeniami. W końcu podczas koncertów jest czasem tak duże zamieszanie, że łatwo zgubić swoją własność. Tak się składa, że u nas możesz liczyć na bogaty wybór kabli estradowych – zasilających, logicznych, mikrofonowych, głośnikowych czy hybrydowych. Na dodatek nadrukujemy na nich wybrane przez klienta napisy, np. logo, nazwę firmy czy zespołu.

Znakowanie kabli – dlaczego warto skorzystać z tej opcji?

Zamieszanie na scenie to nic nowego. Gdy jeden zespół schodzi ze sceny, następny już szykuje się do wejścia. W końcu publiczność nie może zbyt długo czekać. Dlatego warto oznaczyć własny sprzęt. O ile nie poznać własnej gitary byłoby dziwnie, o tyle wszystkie kable są podobne – czarne, pozwijane. Cóż, ktoś może się pomylić i wziąć o jeden za dużo. A łatwo tego uniknąć. Wystarczy oznaczyć swoje przewody. W ZiF Electro możesz zamówić indywidualnie sygnowane kable. Posiadamy specjalistyczną drukarkę, przy pomocy której nadrukujemy na powłoce kabla każdy wybrany napis lub znak. Dzięki temu Twoja własność będzie bezpieczna. Poza tym to też niezły sposób na reklamę. Szczególnie dla początkujących twórców.

Reklama dźwignią… sukcesu?

Obecnie rynek muzyczny jest wręcz przesycony młodymi, aspirującymi artystami. Mimo świetnego wizerunku, dobrej muzyki i talentu ciężko przebić się do pierwszej ligi. Dlaczego? Bo konkurencja nie śpi, a komponuje. Dlatego osoby, które starają się wyrobić sobie pozycję, muszą wykazać się niemałym zaangażowaniem i zmysłem marketingowym. Dzisiaj niczego nie da się osiągnąć bez dobrej reklamy. Trzeba chwytać wszystkie dostępne środki przekazu, które sprawią, że zostaniesz zapamiętany. Dlaczego by nie zainwestować w kable z własnym logo?

Nadrukowywanie napisów na kablach

Tym również się zajmujemy. Wybierz napis czy wzór – jakikolwiek chcesz i zgłoś się do nas. Dokładnie omówimy realizację Twojego zamówienia. Możesz być spokojny o jego trwałość. Używamy dobrej jakości, trudno ścieralnych, świetnie znoszących działanie warunków atmosferycznych tuszy. Bez obaw logo Twojej firmy lub nazwa zespołu szybko nie wyblaknie, a Twoi współpracownicy zawsze będą wiedzieli, z kim mają do czynienia – z profesjonalistą, dla którego liczy się każdy szczegół.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl